Suplementy diety – co to jest?

Występują zazwyczaj w postaci tabletek lub kapsułek doustnych. W ich skład wchodzi wiele witamin i innych substancji odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Powinny być wiec traktowane jako uzupełnienie naszej diety.
Jak z każdymi różnego rodzaju tabletkami, powinniśmy podchodzić do suplementów z umiarem. Trzeba pamiętać, ze ich zadaniem nie jest zastąpienie niezbędnych składników pokarmowych, a jedynie uzupełnienie ich ewentualnego niedoboru.

Należy także mieć świadomość, iż według przepisów Unii Europejskiej, suplementy nie są wpisane na listę lekarstw. Mimo tego, że są sprzedawane w aptekach i wygląd do złudzenia je przypominają.

Każdy z nas powinien posiadać w domu suplementy, dzięki którym możemy zadbać o swoje zdrowie niemal w 100%. Suplementy to nie tylko witaminy czy substancje odżywcze. Mogą nimi być również mikroskładniki, odpowiadające za prawidłowy rozwój i funkcjonowanie komórek naszego ciała.

Ważną zasadą jest to, ze suplementy diety powinniśmy stosować tylko w momencie niedobory określonego składnika w organizmie. Nie wolno nam dopuścić do sytuacji, w której wystąpi nadmiar, wcześniej wspomnianego.

Sięgając po suplementy, pamiętajmy że sposób ich powstawania i skład określany jest przez specjalne organy Unii Europejskiej. Dlatego też, jeżeli pochodzą z legalnego źródła, są całkowicie bezpieczne.

Podsumowanie: suplement to dodatek, natomiast suplement diety to uzupełnienie naszej diety w potrzebne składniki, czyli witaminy, mikroskładniki, enzymy, aminokwasy, minerały i tym podobne.

Related Post

Opinie organic acai powder

Suplement występujący w postaci proszku rozpuszczalnego w wodzie ,soku czy jogurcie. W swoim składzie posiada…