dieta cukrzycowa – opinie, recenzje

dieta cukrzycowa – opinie, recenzje

Dieta figury chorej na cukrzycę z początku nie różni się od diety wykorzystywanej przez sztampowego człowieka. Nie ma bowiem produktów tworzonych tylko oraz wyłącznie z myślą o cukrzykach. Repertuar jednak musi opierać się na paru istotnych regułach, między innymi niesłychanie istotne jest zwracanie uwagi na to, by zachowywać należyte proporcje energetyczne pomiędzy pojedynczymi składnikami kalorycznymi. W odżywianiu osób chorych na cukrzycę wszelkie wartości powinny być dostarczane w wyznaczonych wielkościach. Dieta cukrzycowa to węglowodany, które muszą w związku z tym tworzyć około pięćdziesięciu procent codziennej wartości energetycznej, tłuszcze około trzydziestu procent, a spożycie białek może ograniczać się do dziesięciu procent dziennego zapotrzebowania na ten składnik. Z diety natomiast trzeba wykluczyć wszelkie dania wysokobiałkowe i wysokotłuszczowe.
Oczywiście przygotowane posiłki muszą być w miarę możliwości jak najbardziej urozmaicane, bo w ten sposób przekażmy organizmowi jeszcze większej liczby wartościowych witamin oraz mikroelementów. Cukrzyk może wobec tego sięgać po owoce, jarzyny, nabiał. Słodycze i rozmaitego rodzaju używki trzeba ograniczać od bezspornego minimum.
Zaleca się, aby dania w diecie diabetycznej były jadane częściej oraz w nieco mniejszych dawkach. Posiłki wolno akceptować w odstępie około trzech – czterech godzin. W ten sposób nie tylko można wyzbyć się uczucia głodu, ale też zmniejszać stężenie glukozy w organizmie ludzkim. Najczęściej w żywieniu osób cukrzycowej oferowane są trzy posiłki, mianowicie śniadanie, obiad oraz kolacja. Wolno również sięgnąć po dwie, trzy niewielkie przekąski w ciągu dnia. Osoby przebywające na diecie diabetycznej powinny prócz tego pić istotne ilości wody mineralnej. Można też dosięgać po soki owocowe, a też po herbatę i kawę, ale bez dodatku cukru.

Related Post